Deltagere

Tilmeldte

Der er tilmeldt 100 deltagere (15 piger, 85 drenge) på nuværende tidspunkt:

# Navn Årgang Klub Rating Køn Dato
1 Oliver Trier 2004 Caissa Gladsaxe 1645 01-02-2018
2 Martin Møller 1999 Vojens 1733 01-02-2018
3 Emil Skovgaard 2003 Nørrebro 1735 01-02-2018
4 Magnus Mols Kabell 2006 Hornslet 1039 01-02-2018
5 Andreas Skovgaard 2003 Nørrebro 1868 01-02-2018
6 Elias Mols Kabell 2005 Hornslet 1019 01-02-2018
7 Hannibal Valeur Jaques 2005 Nørrebro 1656 01-02-2018
8 Emil Zander 2010 Kjellerup 0 01-02-2018
9 Mikkel Mejlvang 2003 Bornholm 1500 01-02-2018
10 Nikolaj Mejlvang 2007 Bornholm 1000 01-02-2018
11 Valdemar Østergaard-Nielsen 2008 Nørrebro 1000 01-02-2018
12 William Østergaard-Nielsen 2006 Nørrebro 1446 01-02-2018
13 Benjamin Løndal 2008 Hornslet 1000 01-02-2018
14 Albert Emil Lyng Petersen 2002 BMS/Allerød 1876 01-02-2018
15 Mikkel Strandby Hansen 2005 Sydøstfyn 1490 01-02-2018
16 Alexander Ryge Larsen 2003 Kjellerup 0 01-02-2018
17 Olav Erstad Jørgensen 2002 BMS 1643 01-02-2018
18 Sverre Erstad Jørgensen 2008 BMS 1000 01-02-2018
19 Sigrid Erstad Jørgensen 2005 BMS 1341 01-02-2018
20 Alf Eino Andries 2006 Frem 1371 01-02-2018
21 Christian Emil Frambøl 2002 Skanderborg 1814 01-02-2018
22 Simon L. Hansen 2000 Fredericia 1781 01-02-2018
23 Konrad Volder 2006 Køge 1072 01-02-2018
24 Theo Stage-Steffensen 2004 BMS 1603 01-02-2018
25 Mads Tingskov 2009 Fredericia 1000 01-02-2018
26 Benedicte Tcherkewitch Kistrup 2002 BMS 1026 01-02-2018
27 Nicolai Tcherkewitch Kistrup 2002 BMS 2120 01-02-2018
28 Nicolai Ryder Tønnesen 2003 Køge 1447 01-02-2018
29 Sander Stage-Steffensen 2003 BMS 1928 01-02-2018
30 Rasmus Emil Ryder Tønnesen 2005 Køge 1601 01-02-2018
31 Oskar Breinholt Hoffmann 2007 Jetsmark 1111 01-02-2018
32 Jakob Kindt Nielsen 2003 Kjellerup 1594 01-02-2018
33 Laurits Bønsvig Wehding 2007 Amager 1262 01-02-2018
34 Anton Bønsvig Wehding 2007 Amager 1163 01-02-2018
35 Sebastian Ladegaard 2003 Kjellerup 1488 01-02-2018
36 Katrine G. Steffensen 2001 Aalborg 1000 01-02-2018
37 Dimitri G. Steffensen 2006 Aalborg 1000 01-02-2018
38 Shanne Hedegaard Jakobsen 2002 Jetsmark 1059 01-02-2018
39 Marius Ladegaard 2006 Kjellerup 1024 01-02-2018
40 Philip Uhre Knudsen 2008 Silkeborg 1217 01-02-2018
41 Stefan Artur Stefirta 2004 1000 01-02-2018
42 Daniel Sorin Stefirta 2002 0 01-02-2018
43 Simon Ehrenreich 2005 SK 1968 1780 01-02-2018
44 Lukas Iskos 2006 Nørrebro 1177 01-02-2018
45 Signe Lystrup Nielsen 2004 BMS 1050 01-02-2018
46 Markus Maagaard 2000 Frem 1677 01-02-2018
47 Asbjørn Hovgård Schack 2002 Haderslev 2058 01-02-2018
48 Ture Jungberg Nielsen 2006 Aalborg 1478 01-02-2018
49 Christian Aagaard Ringsmose 2002 Odense 1088 01-02-2018
50 Laurits Volstrup Nielsen 2006 Nykøbing Falster 1000 01-02-2018
51 Chafik Ghillassi 2002 Brønshøj 1000 01-02-2018
52 Ingrid Elmer Nielsen-Refs 2005 Amager 1287 01-02-2018
53 Daniel Tuk Hartsø Jarlskov 2006 Nørrebro 1102 01-02-2018
54 Andrea Sofie Kongskov 2005 Hornslet 1000 01-02-2018
55 Karl Emil Elmer Nielsen-Refs 2007 Amager 1200 01-02-2018
56 Vitus Bondo Medhus 2009 Evans 1456 01-02-2018
57 Victor Ischenko 2008 1000 01-02-2018
58 Pelle Dæncker Brandt 2009 Fredericia 500 01-02-2018
59 Sanshiro Kræmmer 2002 Nørrebro 1476 01-02-2018
60 Ivan Ischenko 2002 0 01-02-2018
61 Kishichiro Kræmmer 2004 Nørrebro 1355 01-02-2018
62 David Tschenka Løvbjerg 2009 Hasle 1000 01-02-2018
63 Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen 2006 Silkeborg 1215 01-02-2018
64 Philip Tschenka Løvbjerg 2007 Hasle 1000 01-02-2018
65 Anna Hedelykke Jensen 2001 Nordre 1640 01-02-2018
66 Jakob Brendstrup Hansen 2003 Tåstrup 1125 01-02-2018
67 Alfred Hedelykke Wegger 2002 Nordre 1640 01-02-2018
68 Skjold Hedelykke 2007 0 01-02-2018
69 Mathias Wallin Nielsen 2007 Rokaden 0 01-02-2018
70 Clara Holst 2004 Sct. Albani 0 01-02-2018
71 Johan Holst 2004 Frem 0 01-02-2018
72 Rune Asbjørn Geisler Elbæk 2002 1100 01-02-2018
73 Johan Lyster 2003 Gladsaxe 0 01-02-2018
74 Mikkel Manosri Jacobsen 1999 BMS 2297 01-02-2018
75 Thomas Søndergaard Thybo 2002 Skive 2111 01-02-2018
76 Svante Juul Ellemand 2003 SK 1968 1464 01-02-2018
77 Hagbard Sejner 2005 Amager 0 01-02-2018
78 Sofie Bjerrum Iversen 2004 - 0 01-02-2018
79 Paulius Meskenas 2005 Køge 1788 01-02-2018
80 Vaidas Meskenas 2008 Køge 1269 01-02-2018
81 Casper Yukun Liu 2005 BMS 1903 01-02-2018
82 Noah Krug Wahlgreen 2007 BMS 1391 01-02-2018
83 Alfred Koubatian Greisen 2007 Skak for sjov 800 01-02-2018
84 Nicholai Steensig 2004 0 01-02-2018
85 Naya Steensig 2007 0 01-02-2018
86 Alexander le Besq 2000 Frem 2092 01-02-2018
87 Jacob Foged Christensen 2001 Frem 1898 02-02-2018
88 Markus Vadsholt Madsen 2004 Hjallerup 0 02-02-2018
89 Freja Jungberg Nielsen 2002 Aalborg 1086 02-02-2018
90 Lai Yuan 2007 0 05-02-2018
91 Kristine Boye Sten 2002 Jetsmark 1000 05-02-2018
92 Oleksandr Pershuta 2007 vojens 800 08-02-2018
93 Bertram Wester 2008 Køge skakklub 1000 10-03-2018
94 Felix Anton Andersson 2002 Ringkøbing Skakklub 1550 15-03-2018
95 Mikkel Løftgaard 2006 Odense Skakklub 0 25-03-2018
96 Askild Skovgaard Brønmo 2003 Lillehammer Schackselskab 0 25-03-2018
97 Clara Heiberg 2006 Frem 0 04-06-2018
98 Hilmir Freyr Heimisson 2001 Køge 2241 11-06-2018
99 William Pihl 2007 Odysseus 1155 15-06-2018
100 Mikala Holmgaard Høyerup 2003 - 1157 16-06-2018

Interesserede (betaling mangler)

# Navn Årgang Klub Rating Køn Dato
1 Akselv bo strandgaard 2007 Amager skakklub 1000 11-05-2018

Lidt statistik

Topliste:

Klub #1:11 delt.BMS
Klub #2:9 delt.Nørrebro
Klub #3:6 delt.Køge
Klub #3:6 delt.Frem
Klub #5:5 delt.Kjellerup
Klub #5:5 delt.Amager

Gennemsnitsalder ved lejrstart: 13,5 år

Gennemsnitsrating: 1301

Guldsponsor

Sølvsponsor