Deltagere

Tilmeldte

Der er tilmeldt 122 deltagere (20 piger, 102 drenge) på nuværende tidspunkt:

# Navn Årgang Klub Rating Køn DatoKbh-TETE-Kbh
1 Caterina Wul Micalizio 2004 Springeren 1288 31-01-2017
2 Linnea Holmboe Borregaard 2000 1176 01-02-2017
3 William Østergaard-Nielsen 2006 Nørrebro 1292 01-02-2017
4 Stefan Artur Stefirta 2004 1000 01-02-2017
5 Ingrid Elmer Nielsen-Refs 2005 Amager 1032 01-02-2017
6 Sander Stage-Steffensen 2003 Køge 1877 01-02-2017
7 Magni Cederholm 2007 Hillerød 1037 01-02-2017
8 Thomas Thybo 2002 Skive 1999 01-02-2017
9 Lukas Iskos 2006 Nørrebro 1216 01-02-2017
10 Alexander Ryge Larsen 2003 Kjellerup 1000 01-02-2017
11 Sigrid Erstad Jørgensen 2005 BMS 1043 01-02-2017
12 Mia Gammeltoft 1999 Enkeltmedlem 1184 01-02-2017
13 Magnus Mols Kabell 2006 Hornslet 1000 01-02-2017
14 Christian Emil Frambøl 2002 Skanderborg 1787 01-02-2017
15 Elias Mols Kabell 2005 Hornslet 1017 01-02-2017
16 Olav Erstad Jørgensen 2002 BMS 1635 01-02-2017
17 Daniel Sorin Stefirta 2002 1000 01-02-2017
18 Martin Møller 1999 Vojens 1621 01-02-2017
19 Jesper Thybo 1999 Jetsmark 2458 01-02-2017
20 Katrine G. Eskildsen 2001 Aalborg 1000 01-02-2017
21 Alf-Eino Andries 2006 Frem 1279 01-02-2017
22 Sebastian Ladegaard 2003 Kjellerup 1319 01-02-2017
23 Simon Ehrenreich 2005 SK 1968 1609 01-02-2017
24 Albert Emil Lyng Petersen 2002 BMS 1666 01-02-2017
25 Ture Jungberg Nielsen 2006 Aalborg 1531 01-02-2017
26 Oliver Trier 2004 GSF Caïssa 1466 01-02-2017
27 Ivan Ischenko 2002 Amager 1000 01-02-2017
28 Laurits Bønsvig Wehding 2007 Amager 1116 01-02-2017
29 Asbjørn Hovgård Schack 2002 Haderslev 2013 01-02-2017
30 John Christopher Christensen 2008 Silkeborg 1517 01-02-2017
31 Simon L. Hansen 2000 Fredericia 1774 01-02-2017
32 Andreas Braüner Nielsen 2006 Kjellerup 1000 01-02-2017
33 Ellen Fredericia Nilssen 2001 ØBRO 1924 01-02-2017
34 Markus Vadsholdt Madsen 2004 Hjallerup 1000 01-02-2017
35 Christoffer Ryge Larsen 2005 Kjellerup 1000 01-02-2017
36 Dimitri G. Steffensen 2006 Aalborg 1000 01-02-2017
37 Johan Møller Ochsner 2001 Aarhus/Skolerne 1599 01-02-2017
38 Andreas Liam Skovgaard 2003 Nørrebro 1921 01-02-2017
39 Konrad Volder 2006 Køge 1000 01-02-2017
40 Mikkel Mejlvang 2003 Bornholm 1441 01-02-2017
41 Benjamin Løndal 2008 1000 01-02-2017
42 Theo Stage-Steffensen 2004 Køge 1401 01-02-2017
43 Noah Ekholm 2003 Hobro 1481 01-02-2017
44 Marinus Bach Oestrich 2000 1000 01-02-2017
45 Noah Wahlgreen 2007 Nørrebro 1089 01-02-2017
46 Valdemar Østergaard-Nielsen 2008 Nørrebro 1000 01-02-2017
47 Ofelia Albæk Fanth 2006 Skak for sjov 1000 01-02-2017
48 Karl Emil Elmer Nielsen-Refs 2007 Amager 1253 01-02-2017
49 Victor Ischenko 2008 Amager 1000 01-02-2017
50 Hagbard Sejner 2005 Amager 1095 01-02-2017
51 Mathias Nielsen 1996 Sydøstfyn 1757 01-02-2017
52 Anton Bønsvig Wehding 2007 Amager 1027 01-02-2017
53 Nicolai Kistrup 2002 BMS 2131 01-02-2017
54 Emil Skovgaard 2003 Nørrebro 1714 01-02-2017
55 Karoline Ryge Larsen 2007 Kjellerup 1000 01-02-2017
56 Freja Jungberg Nielsen 2002 Aalborg 1086 01-02-2017
57 Nikolaj Mejlvang 2007 Bornholm 1000 01-02-2017
58 Silas Ekholm 2005 Hobro 1142 01-02-2017
59 Nicolai Ryder Tønnesen 2003 Køge 1295 01-02-2017
60 Marius Ladegaard 2006 Kjellerup 1004 01-02-2017
61 Benedicte Kistrup 2002 BMS 1060 01-02-2017
62 Oskar Breinholt Hoffmann 2007 Jetsmark 1105 01-02-2017
63 Emmet Karl Smith 2000 Nørrebro 1409 01-02-2017
64 Magnus Mejlvang 1999 Bornholm 1757 01-02-2017
65 Johan Hardlei 2000 SK 1968 2046 01-02-2017
66 Rasmus Ryder Tønnesen 2005 Køge 1543 01-02-2017
67 Hannibal Valeur Jaques 2005 Nørrebro 1713 01-02-2017
68 Jakob Kindt Nielsen 2003 Kjellerup 1466 01-02-2017
69 Tobias Aagaard Hansen 2002 Frem 1260 01-02-2017
70 Frederik Nørmølle Buttenschøn 2003 Syddjurs/Hornslet 1535 01-02-2017
71 Jonathan Aagaard Hansen 2005 Frem 1283 01-02-2017
72 Christian Østergaard Samuelsen 2001 Skørping 1181 01-02-2017
73 Mikala Holmgaard Høyerup 2003 Enkeltmedlem 1177 01-02-2017
74 Bastian Kehrer 2005 Frem 1287 01-02-2017
75 Jakob Brendstrup Hansen 2003 Taastrup 1154 01-02-2017
76 Sophus Mechlenburg Møller 2000 Frem 2113 01-02-2017
77 Albert Mechlenburg Møller 2007 Frem 1620 01-02-2017
78 Rasmus Trærup Brødsgaard 2004 Skæring 1000 01-02-2017
79 Johan Holst 2004 Frem 1000 01-02-2017
80 Nienke van den Brink 2004 GSF Caïssa 1671 01-02-2017
81 Jens Ramsdal 1997 SK 1968 2206 01-02-2017
82 Lasse Ramsdal 2001 Åby 1700 01-02-2017
83 Kasper Løth Mikkelsen 2004 Taastrup 1283 01-02-2017
84 Jacob Foged Christensen 2001 Frem 1884 01-02-2017
85 Bjarke Hautop Kristensen 2000 Evans 2061 01-02-2017
86 Nikolaj Brødsgaard 2003 GSF Caïssa 1252 01-02-2017
87 Kristine Boye Steen 2002 Jetsmark 1380 01-02-2017
88 August Juhl Knudsen 2004 1000 01-02-2017
89 Mads Pasztor 2003 BMS 2017 01-02-2017
90 Alexander Le Besq 2000 Frem 1977 01-02-2017
91 Svante Juul Ellemand 2003 SK 1968 1419 01-02-2017
92 Shanne Hedegaard Jakobsen 2002 Jetsmark 1061 01-02-2017
93 Mikkel Manosri Jacobsen 1999 BMS 2228 01-02-2017
94 Signe Lystrup Nielsen 2004 BMS 1078 01-02-2017
95 Markus Maagaard 2000 Frem 1579 01-02-2017
96 Yunus Mermer 2003 1445 01-02-2017
97 Rasmus Thøgersen 1997 Jetsmark 2225 01-02-2017
98 Freja Vangsgård 1998 VRS 2051 01-02-2017
99 Simon Andreasen 2001 1000 01-02-2017
100 Alfred Hedelykke Wegger 2002 Nordre 1565 01-02-2017
101 Sofie Bjerrum Iversen 2004 1000 01-02-2017
102 Daniel Tuk Hartsø Jarlskov 2006 Brøndby 1018 01-02-2017
103 Johannes Frank Jensen 2007 Præstø Skakklub 1244 01-02-2017
104 Isa Maria Ekholm 2008 Hobro 1000 01-02-2017
105 Tiziano Wul Micalizio 2002 Springeren 1580 01-02-2017
106 Filip Boe Olsen 2003 Nordre 2220 01-02-2017
107 Jonas Buhl Bjerre 2004 Skanderborg 2343 01-02-2017
108 Casper Yukun Liu 2005 BMS 1733 01-02-2017
109 Patrick Lundgren 1999 1000 01-02-2017
110 Julio Guillermo Quiñones-Maletti 2001 BMS 2007 01-02-2017
111 Tobias Ilsøe Jensen 1997 Frem 2072 03-02-2017
112 Rune Asbjørn Geisler Elbæk 2002 Aalborg 1000 04-02-2017
113 Frede Vognstoft Andreassen 2003 Lemvig 1020 04-04-2017
114 Mikkel Strandby Hansen 2005 Sydøstfyn 1202 04-04-2017
115 Nanna Ehrenreich 2008 Hinnerup skoleskak 1099 15-05-2017
116 Troels Bækgård Andersen 1998 1800 15-05-2017
117 Sebastian Friis 2004 Hornslet Skakklub 1000 18-05-2017
118 Kennith Friis 2006 Hornslet Skoleskak 1000 18-05-2017
119 Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen 2006 Silkeborg Skakklub Af 1930 1136 28-05-2017
120 Philip Uhre Knudsen 2008 Silkeborg Skakklub 1000 12-06-2017
121 Karl Taagaard Hansen 2004 SK1968 1000 21-06-2017
122 Anton Marthedal 1999 Bms 1898 23-06-2017

Venteliste

# Navn Årgang Klub Rating Køn Dato

Interesserede (betaling mangler)

# Navn Årgang Klub Rating Køn Dato
1 oimyrl zKAE SPehRTasnJ 0 22-08-2017
2 ahhxome rNtH lFeBqNcJmBjJLffKK 0 03-09-2017

Lidt statistik

Topliste:

Klub #1:11 delt.BMS
Klub #1:11 delt.Frem
Klub #3:8 delt.Nørrebro
Klub #4:7 delt.Amager
Klub #4:7 delt.Kjellerup

Gennemsnitsalder ved lejrstart: 13,7 år

Gennemsnitsrating: 1397

Guldsponsor

Sølvsponsor