Deltagere

Tilmeldte

Der er tilmeldt 120 deltagere (28 piger, 92 drenge) på nuværende tidspunkt:

# Navn Årgang Klub Rating Køn Dato
1 Caterina Wul Micalizio 2004 Springeren 1288 04-01-2016
2 Tiziano Wul Micalizio 2002 Springeren 1580 04-01-2016
3 Filip Boe Olsen 2003 Nordre 2270 04-01-2016
4 Christian Emil Frambøl 2002 Skanderborg 1690 04-01-2016
5 Mads Pasztor 2003 BMS 1699 04-01-2016
6 Albert Emil Lyng Petersen 2002 BMS 1744 04-01-2016
7 Jonas Hilwerda 2003 Staunton, NED 1973 04-01-2016
8 Sander Hilwerda 2007 Staunton, NED 1000 04-01-2016
9 Magni Cederholm 2007 Frederikssund 1000 05-01-2016
10 Nicolai Ryder Tønnesen 2003 Køge 1224 05-01-2016
11 Rasmus Emil Ryder Tønnesen 2005 Køge 1310 05-01-2016
12 Hannibal Valeur Jaques 2005 Nørrebro 1457 05-01-2016
13 Jakob Brendstrup Hansen 2003 Taastrup 1000 05-01-2016
14 Ofelia Albæk Fanth 2006 Skak for sjov 0 05-01-2016
15 Benedicte Kistrup 2002 BMS 1104 05-01-2016
16 Nicolai Kistrup 2002 BMS 1994 05-01-2016
17 Sverre Padkjær Gejl 2002 Springeren 1214 05-01-2016
18 Bror Felix Padkjær Gejl 2004 Springeren 1000 05-01-2016
19 Mathias Nielsen 1996 Sydøstfyn 1691 05-01-2016
20 Sander Stage-Steffensen 2005 Køge 1648 06-01-2016
21 Theo Stage-Steffensen 2004 Køge 1324 06-01-2016
22 Asbjørn Hovgård Schack 2002 Haderslev 1789 06-01-2016
23 Emil Skovgaard 2003 Nørrebro 1673 06-01-2016
24 William Østergaard-Nielsen 2006 Nørrebro 1283 06-01-2016
25 Sanshiro Kræmmer 2002 Nørrebro 1470 06-01-2016
26 Kishichiro Kræmmer 2004 Nørrebro 1331 06-01-2016
27 Sophus Mechlenburg Møller 2000 Frem 2100 06-01-2016
28 Elisabeth Mechlenburg Møller 2004 Frem 1245 06-01-2016
29 Asbjørn Sørensen 1999 Differdange, LUX 1864 06-01-2016
30 Albert Mechlenburg Møller 2007 Frem 1482 06-01-2016
31 Rune Sørensen 1999 Differdange, LUX 1658 06-01-2016
32 Silas Ekholm 2005 Hobro 1034 06-01-2016
33 Noah Ekholm 2003 Hobro 1418 06-01-2016
34 Ellen Fredericia Nilssen 2001 Øbro 1821 06-01-2016
35 Nienke van den Brink 2004 GSF Caissa 1524 06-01-2016
36 Jonas Buhl Bjerre 2004 Skanderborg 2320 06-01-2016
37 Emmet Smith 2000 Nørrebro 1409 06-01-2016
38 Anna Hedelykke Jensen 2001 Nordre 1631 06-01-2016
39 Alfred Hedelykke Wegger 2002 Nordre 1369 06-01-2016
40 Lasse Borring Petersen 2002 Haderslev 1216 06-01-2016
41 Mikala Holmgaard Høyerup 2003 Kajsa 1170 06-01-2016
42 Andreas Skovgaard 2003 Nørrebro 1723 06-01-2016
43 Marcus Juul Nielsen 2001 Jyderup 1262 06-01-2016
44 Jesper Thybo 1999 Jetsmark 2379 06-01-2016
45 Thomas Thybo 2002 1851 06-01-2016
46 Yunus Mermer 2003 TUR 1446 06-01-2016
47 Linnea Borregaard 2000 1169 07-01-2016
48 Shanne Hedegaard Jakobsen 2002 Jetsmark 1065 07-01-2016
49 Asta Bengtsson 2008 Cham, SUI 0 07-01-2016
50 Helene Bengtsson 2006 Cham, SUI 0 07-01-2016
51 Kathrine Bengtsson 2003 Cham, SUI 0 07-01-2016
52 Simon L. Hansen 2000 Fredericia 1587 07-01-2016
53 Simon Ehrenreich 2005 SK 1968 1428 07-01-2016
54 Lukas Iskos 2006 Nørrebro 1259 07-01-2016
55 Olav Erstad Jørgensen 2002 Roskilde 1358 07-01-2016
56 Sigrid Erstad Jørgensen 2005 Roskilde 1070 07-01-2016
57 Karl Emil Elmer Nielsen-Refs 2007 Amager 1059 07-01-2016
58 Ingrid Elmer Nielsen-Refs 2005 Amager 1108 07-01-2016
59 Nikolaj Brødsgaard 2003 GSF Caissa 0 07-01-2016
60 Tobias Brødsgaard 2005 GSF Caissa 1231 07-01-2016
61 Noah Wahlgreen 2007 Nørrebro 1250 07-01-2016
62 Casper Yukun Liu 2005 1651 07-01-2016
63 Freja Jungberg Nielsen 2002 Aalborg 1041 07-01-2016
64 Ture Jungberg Nielsen 2006 Aalborg 1250 07-01-2016
65 Sebastian Ladegaard 2003 Kjellerup 1223 07-01-2016
66 Kasper Holm Sand 2002 1156 07-01-2016
67 Svante Juul Ellemand 2003 Hornslet 1390 07-01-2016
68 Frederik Nørmølle Buttenschøn 2003 Syddjurs 1435 07-01-2016
69 Signe Lystrup Nielsen 2004 BMS 1073 07-01-2016
70 Martin Møller 1999 Vojens 1326 07-01-2016
71 Viktor Haarmark Nielsen 1997 Øbro 2145 08-01-2016
72 Morten Boendorf Iversen 1999 Rokaden 1026 08-01-2016
73 Markus Henry Aaen Maagaard 2000 Frem 1419 08-01-2016
74 Kasper Løth Mikkelsen 2004 Taastrup 1249 08-01-2016
75 Bjarke Hautop Kristensen 2000 Evans 2091 08-01-2016
76 Mads Falkenberg 2002 Taastrup 1317 08-01-2016
77 Rasmus Falkenberg 2004 Taastrup 1001 08-01-2016
78 Jonas Falkenberg 2004 Taastrup 1070 08-01-2016
79 Samuel Heine May 2000 Øbro 1754 08-01-2016
80 Mihai Vlad Ursta Anghel 1998 Øbro 1881 08-01-2016
81 Kristine Boye Sten 2002 Jetsmark 1270 08-01-2016
82 Mia Louise Gammeltoft 1999 1004 08-01-2016
83 Simon Andreasen 2001 BMS 1349 08-01-2016
84 Katrine Højer 2003 Jetsmark 1089 08-01-2016
85 Alexander Ryge Larsen 2003 Kjellerup 1000 08-01-2016
86 Pernille Højer 2002 Jetsmark 1385 08-01-2016
87 Alexander Le Besq 2000 Frem 1646 08-01-2016
88 Jacob Foged Christensen 2001 Frem 1698 08-01-2016
89 Jakob Kindt Nielsen 2003 Kjellerup 1296 08-01-2016
90 Bastian Kehrer 2005 Frem 0 08-01-2016
91 Rebecca Brinck-Jensen 2005 GSF Caissa 1000 08-01-2016
92 Anton Mehmet Yildiz Marthedal 1999 BMS 1862 08-01-2016
93 Troels Bækgård Andersen 1998 Roskilde 1891 08-01-2016
94 Janus Skaale 2001 Klaksvíkar, FAI 1621 08-01-2016
95 Mikkel Manosri Jacobsen 1999 BMS 2203 08-01-2016
96 Villads Ussing Bojesen 1999 Øbro 1820 08-01-2016
97 Christian Iversen 1995 Evans 2002 08-01-2016
98 Magnus Mols Kabell 2006 Hornslet 1047 08-01-2016
99 Tobias Aagaard Hansen 2002 Frem 1352 08-01-2016
100 Jonathan Aagaard Hansen 2005 Frem 1237 08-01-2016
101 Marius Bøss Sørensen 2006 Vestfjends 1598 08-01-2016
102 Signe Sofie Bøss Sørensen 2002 Vestfjends 1437 08-01-2016
103 Marinus Bach Oestrich 2000 0 08-01-2016
104 Victoria Juel Svensen 2000 0 08-01-2016
105 Alexander Jessen 1995 Herning 2051 08-01-2016
106 Katrine Gerassimovitch Eskildsen 2001 Aalborg 0 08-01-2016
107 Rasmus Thøgersen 1997 Skive 2202 08-01-2016
108 Ida Møller Christiansen 2004 Køge 1056 08-01-2016
109 Niels Elias Mols Kabell 2005 Hornslet 1014 08-01-2016
110 Sofie Bjerrum Iversen 2004 0 09-01-2016
111 Adesh Easan 2003 Fredericia 1777 09-01-2016
112 Janith Easan 2001 Fredericia 1256 09-01-2016
113 Freja Vangsgård 1998 Vejlby-Risskov 2071 09-01-2016
114 Johan Møller Ochsner 2001 Århus Skolerne 1599 09-01-2016
115 Tobias Ilsøe Jensen 1997 Frem 2045 09-01-2016
116 Dimitri G. Steffensen 2006 Aalborg 0 09-01-2016
117 Lasse Ramsdal 2001 Åby 1703 09-01-2016
118 Victor Koch-Müller 2001 Præstø 1316 09-01-2016
119 Johan Hardlei 2000 SK 1968 2009 10-01-2016
120 Henrik Jørgen Ammitzbøll Madsen 2005 SK 1968 1208 11-01-2016

Venteliste

# Navn Årgang Klub Rating Køn Dato
1 Victor Jørgen Ammitzbøll Madsen 2000 1009 11-01-2016
2 Marcus Wanned Christensen 1999 Evans 1289 11-01-2016
3 Rune Asbjørn Geisler Elbæk 2002 Aalborg 1000 11-01-2016
4 John Christopher Højstrup Christensen 2008 Silkeborg 1064 11-01-2016
5 Mathias Bechlund 2002 Nørrebro 1000 11-01-2016
6 Sebastian Bertel Iversen 2003 Jetsmark 1091 11-01-2016
7 Benjamin Thorsager Kronborg 2002 Jetsmark 1037 11-01-2016
8 Carl Valdemar Ward Fruergaard Poulsen 2005 Køge 1000 11-01-2016
9 Rasmus Trærup Brødsgaard 2004 Skæring 0 21-01-2016
10 Frede Andreassen 2003 1000 21-01-2016
11 Gustav Trærup 2002 Sorø 1596 21-01-2016
12 August Juhl Knudsen 2004 0 21-01-2016
13 Nikolaj Mynderup Amby 2004 Skæring 0 21-01-2016

Interesserede (betaling mangler)

# Navn Årgang Klub Rating Køn Dato
1 Julius Mølvig 1995 Roskilde 1985 30-03-2016
2 Oliver Hoffmann 2007 Hinnerup 0 03-04-2016
3 Hans August Wessel 2007 Amager 1000 08-05-2016

Lidt statistik

Topliste:

Klub #1:10 delt.Frem
Klub #2:9 delt.Nørrebro
Klub #3:8 delt.BMS
Klub #4:5 delt.Køge
Klub #4:5 delt.Øbro
Klub #4:5 delt.Jetsmark
Klub #4:5 delt.Taastrup

Gennemsnitsalder ved lejrstart: 13,7 år

Gennemsnitsrating: 1432

Guldsponsor

Sølvsponsor