Deltagere

Tilmeldte

Der er tilmeldt 98 deltagere (13 piger, 85 drenge) på nuværende tidspunkt:

# Navn Årgang Klub Rating Køn Dato
1 Askild Skovgaard Brønmo 2003 Lillehammer Schackselskab 0 25-03-2018
2 Mikkel Løftgaard 2006 Odense Skakklub 0 25-03-2018
3 Felix Anton Andersson 2002 Ringkøbing Skakklub 1550 15-03-2018
4 Bertram Wester 2008 Køge skakklub 1000 10-03-2018
5 Oleksandr Pershuta 2007 vojens 800 08-02-2018
6 Oscar Koch-Müller 2004 Præstø Skakklub 1651 05-02-2018
7 Lai Yuan 2007 0 05-02-2018
8 Kristine Boye Sten 2002 Jetsmark 1000 05-02-2018
9 Freja Jungberg Nielsen 2002 Aalborg 1086 02-02-2018
10 Jacob 2001 Frem 1893 02-02-2018
11 Markus Vadsholt Madsen 2004 Hjallerup 0 02-02-2018
12 Alexander le besq 2000 Frem 2013 01-02-2018
13 Naya Steensig 2007 0 01-02-2018
14 Nicholai Steensig 2004 0 01-02-2018
15 Alfred Koubatian Greisen 2007 Skak for sjov 800 01-02-2018
16 Noah Krug Wahlgreen 2007 BMS 1391 01-02-2018
17 Casper Yukun Liu 2005 BMS 1903 01-02-2018
18 Paulius Meskenas 2005 Køge 1788 01-02-2018
19 Vaidas Meskenas 2008 Køge 1269 01-02-2018
20 Sofie Bjerrum Jensen 2004 - 0 01-02-2018
21 Hagbard Sejner 2005 Amager 0 01-02-2018
22 Svante Juul Ellemand 2003 SK 1968 1464 01-02-2018
23 Thomas Thybo 2002 Skive 2039 01-02-2018
24 Mikkel Manosri Jacobsen 1999 BMS 2150 01-02-2018
25 Johan Lyster 2003 Gladsaxe 0 01-02-2018
26 Rune Asbjørn Geisler Elbæk 2002 1100 01-02-2018
27 Johan Holst 2004 Frem 0 01-02-2018
28 Clara Holst 2004 Sct. Albani 0 01-02-2018
29 Mathias Wallin Nielsen 2007 Rokaden 0 01-02-2018
30 Skjold Hedelykke 2007 0 01-02-2018
31 Alfred Hedelykke Wegger 2002 Nordre 1640 01-02-2018
32 Jakob Brendstrup Hansen 2003 Tåstrup 1125 01-02-2018
33 Anna Hedelykke Jensen 2001 Nordre 1640 01-02-2018
34 Philip Tschenka Løvbjerg 2007 Hasle 1000 01-02-2018
35 Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen 2006 Silkeborg 1215 01-02-2018
36 David Tschenka Løvbjerg 2009 Hasle 1000 01-02-2018
37 Kishichiro Kræmmer 2004 Nørrebro 1355 01-02-2018
38 Ivan Ischenko 2002 0 01-02-2018
39 Victor Ischenko 2008 0 01-02-2018
40 Pelle Dæncker Brandt 2009 Fredericia 500 01-02-2018
41 Sanshiro Kræmmer 2002 Nørrebro 1476 01-02-2018
42 Vitus Bondo Medhus 2009 Evans 1275 01-02-2018
43 Karl Emil Elmer Nielsen-Refs 2007 Amager 1200 01-02-2018
44 Andrea Sofie Kongskov 2005 Hornslet 1000 01-02-2018
45 Ingrid Elmer Nielsen-Refs 2005 Amager 1200 01-02-2018
46 Chafik Ghillassi 2002 Brønshøj 1300 01-02-2018
47 Daniel Tuk Hartsø Jarlskov 2006 Nørrebro 1102 01-02-2018
48 Laurits Volstrup Nielsen 2006 Nykøbing Falster 1000 01-02-2018
49 Ture Jungberg Nielsen 2006 Aalborg 1558 01-02-2018
50 Christian Aagaard Ringsmose 2002 Odense 1088 01-02-2018
51 Asbjørn Hovgård Schack 2002 Haderslev 2058 01-02-2018
52 Markus Maagaard 2000 Frem 1666 01-02-2018
53 Signe Lystrup Nielsen 2004 BMS 1050 01-02-2018
54 Simon Ehrenreich 2005 SK 1968 1715 01-02-2018
55 Lukas Iskos 2006 Nørrebro 1177 01-02-2018
56 Stefan Artur Stefirta 2004 0 01-02-2018
57 Daniel Sorin Stefirta 2002 0 01-02-2018
58 Philip Uhre Knudsen 2008 Silkeborg 1217 01-02-2018
59 Shanne Hedegaard Jakobsen 2002 Jetsmark 0 01-02-2018
60 Marius Ladegaard 2006 Kjellerup 1024 01-02-2018
61 Sebastian Ladegaard 2003 Kjellerup 1375 01-02-2018
62 Katrine G. Steffensen 2001 Aalborg 0 01-02-2018
63 Dimitri G. Steffensen 2006 Aalborg 0 01-02-2018
64 Jakob kindt nielsen 2003 Kjellerup 1539 01-02-2018
65 Laurits Bønsvig Wehding 2007 Amager 1222 01-02-2018
66 Anton Bønsvig Wehding 2007 Amager 1184 01-02-2018
67 Oskar Breinholt Hoffmann 2007 Jetsmark 1105 01-02-2018
68 Rasmus Emil Ryder Tønnesen 2005 Køge 0 01-02-2018
69 Nicolai Ryder Tønnesen 2003 Køge 0 01-02-2018
70 Sander Stage-Steffensen 2003 BMS 1920 01-02-2018
71 Theo Stage-Steffensen 2004 BMS 1563 01-02-2018
72 Benedicte Tcherkewitch Kistrup 2002 BMS 1031 01-02-2018
73 Nicolai Tcherkewitch Kistrup 2002 BMS 2090 01-02-2018
74 mads tingskov 2009 Fredericia 500 01-02-2018
75 Simon L. Hansen 2000 Fredericia 1769 01-02-2018
76 Konrad Volder 2006 Køge 1000 01-02-2018
77 Alf Eino Andries 2006 Frem 1272 01-02-2018
78 Christian Emil Frambøl 2002 Skanderborg 1800 01-02-2018
79 Sigrid Erstad Jørgensen 2005 BMS 1030 01-02-2018
80 Sverre Erstad Jørgensen 2008 BMS 810 01-02-2018
81 Olav Erstad Jørgensen 2002 BMS 1549 01-02-2018
82 Alexander Ryge Larsen 2003 Kjellerup 0 01-02-2018
83 Mikkel Strandby Hansen 2005 Sydøstfyn 1335 01-02-2018
84 Albert Emil Lyng Petersen 2002 BMS/Allerød 1725 01-02-2018
85 Benjamin Løndal 2008 Hornslet 1000 01-02-2018
86 William Østergaard-Nielsen 2006 Nørrebro 1400 01-02-2018
87 Valdemar Østergaard-Nielsen 2008 Nørrebro 1150 01-02-2018
88 Nikolaj Mejlvang 2007 Bornholm 1000 01-02-2018
89 Magnus Mejlvang 1999 Bornholms 1800 01-02-2018
90 Mikkel Mejlvang 2003 Bornholm 1500 01-02-2018
91 Emil Zander 2010 Kjellerup 0 01-02-2018
92 Hannibal Valeur Jaques 2005 Nørrebro 1656 01-02-2018
93 Andreas Skovgaard 2003 Nørrebro 1833 01-02-2018
94 Elias Mols Kabell 2005 Hornslet 1019 01-02-2018
95 Magnus Mols Kabell 2006 Hornslet 1039 01-02-2018
96 Emil Skovgaard 2003 Nørrebro 1639 01-02-2018
97 Martin Møller 1999 Vojens 1642 01-02-2018
98 Oliver Trier 2004 Caissa Gladsaxe 1439 01-02-2018

Interesserede (betaling mangler)

# Navn Årgang Klub Rating Køn Dato
1 Ellen Fredericia Nilssen 2001 ØBRO 2015 01-02-2018
2 Troels Andersen 1998 0 04-03-2018
3 Akselv bo strandgaard 2007 Amager skakklub 1000 11-05-2018
4 Mikala Holmgaard høyerup 2003 - 1157 15-05-2018

Lidt statistik

Topliste:

Klub #1:11 delt.BMS
Klub #2:9 delt.Nørrebro
Klub #3:5 delt.Køge
Klub #3:5 delt.Kjellerup
Klub #3:5 delt.Frem
Klub #3:5 delt.Amager

Gennemsnitsalder ved lejrstart: 13,6 år

Gennemsnitsrating: 1270

Guldsponsor

Sølvsponsor