Deltagere

Tilmeldte

Der er tilmeldt 102 deltagere (15 piger, 87 drenge) på nuværende tidspunkt:

# Navn Årgang Klub Rating Køn Dato
1 Albert Emil Lyng Petersen 2002 BMS/Allerød 1876 01-02-2018
2 Alexander le Besq 2000 Frem 2092 01-02-2018
3 Alexander Ryge Larsen 2003 Kjellerup 1000 01-02-2018
4 Alf Eino Andries 2006 Frem 1371 01-02-2018
5 Alfred Hedelykke Wegger 2002 Nordre 1634 01-02-2018
6 Alfred Koubatian Greisen 2007 Skak for sjov 1000 01-02-2018
7 Andrea Sofie Kongskov 2005 Hornslet 1000 01-02-2018
8 Andreas Skovgaard 2003 Nørrebro 1868 01-02-2018
9 Anna Hedelykke Jensen 2001 Nordre 1629 01-02-2018
10 Anton Bønsvig Wehding 2007 Amager 1163 01-02-2018
11 Asbjørn Hovgård Schack 2002 Haderslev 2035 01-02-2018
12 Askild Skovgaard Brønmo 2003 Lillehammer Schackselskab 1300 25-03-2018
13 Benedicte Tcherkewitch Kistrup 2002 BMS 1026 01-02-2018
14 Benjamin Løndal 2008 Hornslet 1000 01-02-2018
15 Bertram Wester 2008 Køge skakklub 1072 10-03-2018
16 Casper Yukun Liu 2005 BMS 1973 01-02-2018
17 Chafik Ghillassi 2002 Brønshøj 1000 01-02-2018
18 Christian Emil Frambøl 2002 Skanderborg 1814 01-02-2018
19 Christian Aagaard Ringsmose 2002 Odense 1082 01-02-2018
20 Clara Heiberg 2006 Frem 1000 04-06-2018
21 Clara Holst 2004 Sct. Albani 1000 01-02-2018
22 Daniel Sorin Stefirta 2002 1000 01-02-2018
23 Daniel Tuk Hartsø Jarlskov 2006 Nørrebro 1362 01-02-2018
24 David Tschenka Løvbjerg 2009 Hasle 1000 01-02-2018
25 Dimitri G. Steffensen 2006 Aalborg 1000 01-02-2018
26 Elias Mols Kabell 2005 Hornslet 1001 01-02-2018
27 Emil Skovgaard 2003 Nørrebro 1735 01-02-2018
28 Emil Zander 2010 Kjellerup 1000 01-02-2018
29 Felix Anton Andersson 2002 Ringkøbing Skakklub 1545 15-03-2018
30 Freja Jungberg Nielsen 2002 Aalborg 1086 02-02-2018
31 Hagbard Sejner 2005 Amager 1101 01-02-2018
32 Hannibal Valeur Jaques 2005 Nørrebro 1691 01-02-2018
33 Hilmir Freyr Heimisson 2001 Køge 2180 11-06-2018
34 Ingrid Elmer Nielsen-Refs 2005 Amager 1287 01-02-2018
35 Isak Babi Brintlev 2008 Køge Skakklub 980 03-07-2018
36 Ivan Ischenko 2002 1000 01-02-2018
37 Jacob Foged Christensen 2001 Frem 1898 02-02-2018
38 Jakob Brendstrup Hansen 2003 Tåstrup 1543 01-02-2018
39 Jakob Kindt Nielsen 2003 Kjellerup 1594 01-02-2018
40 Johan Holst 2004 Frem 1078 01-02-2018
41 Johan Lyster 2003 Gladsaxe 1000 01-02-2018
42 Karl Emil Elmer Nielsen-Refs 2007 Amager 1422 01-02-2018
43 Katrine G. Steffensen 2001 Aalborg 1000 01-02-2018
44 Kishichiro Kræmmer 2004 Nørrebro 1454 01-02-2018
45 Konrad Volder 2006 Køge 1072 01-02-2018
46 Kristine Boye Sten 2002 Jetsmark 1425 05-02-2018
47 Lai Yuan 2007 1000 05-02-2018
48 Laurits Bønsvig Wehding 2007 Amager 1262 01-02-2018
49 Laurits Volstrup Nielsen 2006 Nykøbing Falster 1000 01-02-2018
50 Lukas Iskos 2006 Nørrebro 1597 01-02-2018
51 Mads Tingskov 2009 Fredericia 1000 01-02-2018
52 Magnus Mols Kabell 2006 Hornslet 1039 01-02-2018
53 Marius Ladegaard 2006 Kjellerup 1180 01-02-2018
54 Markus Maagaard 2000 Frem 1677 01-02-2018
55 Markus Vadsholt Madsen 2004 Hjallerup 1000 02-02-2018
56 Martin Møller 1999 Vojens 1733 01-02-2018
57 Mathias Wallin Nielsen 2007 Rokaden 1000 01-02-2018
58 Mikala Holmgaard Høyerup 2003 - 1157 16-06-2018
59 Mikkel Løftgaard 2006 Odense Skakklub 1020 25-03-2018
60 Mikkel Manosri Jacobsen 1999 BMS 2297 01-02-2018
61 Mikkel Mejlvang 2003 Bornholm 1505 01-02-2018
62 Mikkel Strandby Hansen 2005 Sydøstfyn 1490 01-02-2018
63 Naya Steensig 2007 1000 01-02-2018
64 Nicholai Steensig 2004 1000 01-02-2018
65 Nicolai Ryder Tønnesen 2003 Køge 1447 01-02-2018
66 Nicolai Tcherkewitch Kistrup 2002 BMS 2120 01-02-2018
67 Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen 2006 Silkeborg 1565 01-02-2018
68 Nikolaj Mejlvang 2007 Bornholm 1000 01-02-2018
69 Noah Krug Wahlgreen 2007 BMS 1520 01-02-2018
70 Olav Erstad Jørgensen 2002 BMS 1643 01-02-2018
71 Oleksandr Pershuta 2007 vojens 1000 08-02-2018
72 Oliver Trier 2004 Caissa Gladsaxe 1645 01-02-2018
73 Oskar Breinholt Hoffmann 2007 Jetsmark 1111 01-02-2018
74 Paulius Meskenas 2005 Køge 1817 01-02-2018
75 Pelle Dæncker Brandt 2009 Fredericia 1000 01-02-2018
76 Philip Tschenka Løvbjerg 2007 Hasle 1000 01-02-2018
77 Philip Uhre Knudsen 2008 Silkeborg 1439 01-02-2018
78 Rasmus Emil Ryder Tønnesen 2005 Køge 1601 01-02-2018
79 Rune Asbjørn Geisler Elbæk 2002 1000 01-02-2018
80 Sander Stage-Steffensen 2003 BMS 1928 01-02-2018
81 Sanshiro Kræmmer 2002 Nørrebro 1463 01-02-2018
82 Sebastian Ladegaard 2003 Kjellerup 1488 01-02-2018
83 Shanne Hedegaard Jakobsen 2002 Jetsmark 1059 01-02-2018
84 Signe Lystrup Nielsen 2004 BMS 1000 01-02-2018
85 Sigrid Erstad Jørgensen 2005 BMS 1341 01-02-2018
86 Simon Ehrenreich 2005 SK 1968 1780 01-02-2018
87 Simon L. Hansen 2000 Fredericia 1781 01-02-2018
88 Skjold Hedelykke 2007 1000 01-02-2018
89 Sofie Bjerrum Iversen 2004 - 1000 01-02-2018
90 Stefan Artur Stefirta 2004 1000 01-02-2018
91 Svante Juul Ellemand 2003 SK 1968 1455 01-02-2018
92 Sverre Erstad Jørgensen 2008 BMS 1000 01-02-2018
93 Theo Stage-Steffensen 2004 BMS 1603 01-02-2018
94 Thomas Søndergaard Thybo 2002 Skive 2111 01-02-2018
95 Tunav Chand Penki 2009 Nørrebro 1050 27-06-2018
96 Ture Jungberg Nielsen 2006 Aalborg 1478 01-02-2018
97 Vaidas Meskenas 2008 Køge 1375 01-02-2018
98 Valdemar Østergaard-Nielsen 2008 Nørrebro 1000 01-02-2018
99 Victor Ischenko 2008 1000 01-02-2018
100 Vitus Bondo Medhus 2009 Evans 1456 01-02-2018
101 William Pihl 2007 Odysseus 1155 15-06-2018
102 William Østergaard-Nielsen 2006 Nørrebro 1446 01-02-2018

Interesserede (betaling mangler)

# Navn Årgang Klub Rating Køn Dato
1 Aksel Bo Strandgaard 2007 Amager skakklub 1029 11-05-2018

Lidt statistik

Topliste:

Klub #1:11 delt.BMS
Klub #2:10 delt.Nørrebro
Klub #3:6 delt.Køge
Klub #3:6 delt.Frem
Klub #5:5 delt.Kjellerup
Klub #5:5 delt.Amager

Gennemsnitsalder ved lejrstart: 13,4 år

Gennemsnitsrating: 1336

Guldsponsor

Sølvsponsor