Deltagere

Tilmeldte

Der er tilmeldt 120 deltagere (23 piger, 97 drenge) på nuværende tidspunkt:

# Navn Årgang Klub Rating Køn Dato
1 Johan Christian Holst 2003 Tårnby 1000 01-01-1970
2 Asbjørn Sørensen 1999 Differdange 1565 19-01-2015
3 Rune Sørensen 1999 Differdange 1560 19-01-2015
4 Ellen Fredericia Nilssen 2001 Øbro 1741 29-01-2015
5 Helene Bengtsson 2006 Int. School of C.S. 1000 02-02-2015
6 Kathrine Bengtsson 2003 Int. School of C.S. 1000 02-02-2015
7 Daniel Stefirta 2002 BMS 1097 02-02-2015
8 Artur Stefirta 2004 BMS 1027 02-02-2015
9 Ivan Ischenko 2002 Amager 1000 02-02-2015
10 Niels Elias Mols Kabell 2005 Hornslet 1000 03-02-2015
11 Magnus Mols Kabell 2006 Hornslet 1000 03-02-2015
12 William Østergaard-Nielsen 2006 Skak for sjov 1000 03-02-2015
13 Esben Dirks Danielsen 2005 Luther Paderborn 1000 05-02-2015
14 Asger Dirks Danielsen 2007 Luther Paderborn 1000 05-02-2015
15 Freja Jungberg Nielsen 2002 Aalborg 1153 05-02-2015
16 Ture Jungberg Nielsen 2006 Aalborg 1023 05-02-2015
17 Linnea Holmboe Borregaard 2000 1169 10-02-2015
18 Christian Emil Frambøl 2002 Skanderborg 1729 20-02-2015
19 Viktor Haarmark Nielsen 1997 Øbro 2071 20-02-2015
20 Silas Tram Lux 2004 Skørping 1100 24-02-2015
21 Tiziano Wul Micalizio 2002 Springeren 1496 25-02-2015
22 Filip Boe Olsen 2003 Nordre Skakklub 2210 25-02-2015
23 Caterina Wul Micalizio 2004 Springeren 1181 25-02-2015
24 Jonas Hilwerda 2003 Staunton 1902 25-02-2015
25 Sander Hilwerda 2007 Staunton 1000 25-02-2015
26 Svante Juul Ellemand 2003 Hornslet 1255 05-03-2015
27 Kasper Sand 2002 Kjellerup 1113 06-03-2015
28 Sebastian Ladegaard 2003 Kjellerup 1194 09-03-2015
29 Asbjørn Hovgård Schack 2002 Haderslev 1647 10-03-2015
30 Mikala Holmgaard Høyerup 2003 1046 10-03-2015
31 Jonas Buhl Bjerre 2004 Skanderborg 2106 10-03-2015
32 Jakob Kindt Nielsen 2003 Kjellerup 1084 10-03-2015
33 Villads Ussing Bojesen 1999 Øbro 1877 11-03-2015
34 Mathias Kejlstrup Simonsen 1999 Evans 1888 11-03-2015
35 Bjarke Hautop Kristensen 2000 Sorø 1984 11-03-2015
36 Marius Lind 2005 Fredericia 1000 11-03-2015
37 Simon Andreasen 2001 BMS 1382 12-03-2015
38 Sander Stage-Steffensen 2003 Køge 1356 12-03-2015
39 Theo Stage-Steffensen 2004 Køge 1136 12-03-2015
40 Nienke van den Brink 2004 GSF Caïssa 1369 12-03-2015
41 Lasse Borring Petersen 2002 Haderslev 1195 12-03-2015
42 Morten Boendorf Iversen 1999 Rokaden 1026 12-03-2015
43 Albert Emil Lyng Petersen 2002 BMS 1486 12-03-2015
44 Signe Lystrup Nielsen 2004 BMS 1000 12-03-2015
45 Jakob Brendstrup Hansen 2003 Taastrup 1000 12-03-2015
46 August Juhl Sørensen 2004 Skæring 1000 12-03-2015
47 Magnus Mejlvang 1999 Bornholm 1759 12-03-2015
48 Mikkel Mejlvang 2003 Bornholm 1361 12-03-2015
49 Nikolaj Mynderup Amby 2004 Skæring 1000 12-03-2015
50 Tobias Aagaard Hansen 2002 Frem 1183 12-03-2015
51 Noah Ekholm 2003 Hobro 1163 12-03-2015
52 Silas Ekholm 2005 Hobro 1000 12-03-2015
53 Mathias Nielsen 1996 Sydøstfyn 1726 12-03-2015
54 Jonathan Aagaard Hansen 2005 Frem 1101 12-03-2015
55 Dimitri Steffensen 2006 1000 12-03-2015
56 Noah Wahlgreen 2007 Nørrebro 1045 12-03-2015
57 Katrine Eskildsen 2001 Aalborg 1000 12-03-2015
58 Adesh Easan 2003 Fredericia 1424 12-03-2015
59 Janith Easan 2001 Fredericia 1208 12-03-2015
60 Simon L. Hansen 2000 Fredericia 1376 12-03-2015
61 Anders Frederiksen 1995 Frem 1000 12-03-2015
62 Jakob Frederiksen 1995 Frem 1195 12-03-2015
63 Samuel Heine May 2000 Øbro 1686 12-03-2015
64 Emil Sean Skovgaard 2003 Nørrebro 1588 13-03-2015
65 Andreas Liam Skovgaard 2003 Nørrebro 1614 13-03-2015
66 Arn Holland 2004 Nørrebro 1121 13-03-2015
67 Simon Ehrenreich 2005 Hinnerup 1062 13-03-2015
68 Benedicte Kistrup 2002 BMS 1023 13-03-2015
69 Nicolai Kistrup 2002 BMS 1947 13-03-2015
70 Hans Jørgen Hansen 2000 Brønshøj 1624 13-03-2015
71 Sigrid Erstad Jørgensen 2005 Roskilde 1000 13-03-2015
72 Olav Erstad Jørgensen 2002 Roskilde 1181 13-03-2015
73 Mia Louise Gammeltoft 1999 Korsør 1004 13-03-2015
74 Sascha Sørensen 2000 1000 13-03-2015
75 Jens Albert Ramsdal 1997 SK 1968 2086 13-03-2015
76 Mikkel Hannibal Ramsdal 1999 Åbyhøj 1592 13-03-2015
77 Lasse Ramsdal 2001 Åbyhøj 1686 13-03-2015
78 Nikolaj Brødsgaard 2003 GSF Caissa 1129 13-03-2015
79 Johan Møller Ochsner 2001 Aarhus/Skolerne 1599 13-03-2015
80 Mads Falkenberg 2002 Tåstrup 1438 13-03-2015
81 Jonas Falkenberg 2004 Tåstrup 1143 13-03-2015
82 Rasmus Falkenberg 2004 Tåstrup 1051 13-03-2015
83 Karl Emil Elmer Nielsen-Refs 2007 Amager 1000 13-03-2015
84 Ingrid Elmer Nielsen-Refs 2005 Amager 1000 13-03-2015
85 Emmet Karl Smith 2000 Nørrebro 1291 13-03-2015
86 Bjørn Hebsgaard Nielsen 2000 Esbjerg 1709 13-03-2015
87 Marie Hebsgaard Nielsen 2004 Esbjerg 1096 13-03-2015
88 Jacob Foged Christensen 2001 Frem 1568 13-03-2015
89 Samuel Weisbjerg 2003 Nørrebro 1000 13-03-2015
90 Mihai Vlad Ursta Anghel 1998 Haslev 1861 14-03-2015
91 Shanne Hedegaard Jakobsen 2002 Jetsmark 1000 14-03-2015
92 Christian Iversen 1995 Evans 1971 14-03-2015
93 Magnus Holde Løvgreen Sidor 2002 Køge 1174 14-03-2015
94 Jesper Thybo 1999 Jetsmark 2209 15-03-2015
95 Thomas Thybo 2002 Morsø 1826 15-03-2015
96 Marcus Christensen 1999 Evans 1197 15-03-2015
97 Anna Hedelykke Jensen 2001 Nordre 1438 15-03-2015
98 Alfred Hedelykke Wegger 2002 Nordre 1275 15-03-2015
99 Alexander Ryge Larsen 2003 Kjellerup 1000 15-03-2015
100 Sanshiro Kræmmer 2002 Nørrebro 1279 16-03-2015
101 Kishichiro Kræmmer 2004 Nørrebro 1293 16-03-2015
102 Lukas Iskos 2006 Skak for sjov 1000 16-03-2015
103 Marius Frederik Friskov Glytner 2000 Tårnby 1000 16-03-2015
104 Christian Østergaard Samuelsen 2001 Skørping 1000 16-03-2015
105 Alexander Jessen 1995 Herning 1905 16-03-2015
106 Martin Møller 1999 Vojens 1141 16-03-2015
107 Yunus Mermer 2003 1630 16-03-2015
108 Tobias Ilsøe Jensen 1997 Frem 2015 16-03-2015
109 Ellen Kakulidis 1997 Aalborg 1755 16-03-2015
110 Karoline Ryge Larsen 2007 Kjellerup 1000 16-03-2015
111 Rasmus Thøgersen 1997 Skive 2152 17-03-2015
112 Kristine Boye Sten 2002 Jetsmark 1250 17-03-2015
113 Pernille Højer 2002 Jetsmark 1225 17-03-2015
114 Thea Nicolajsen 1996 1954 17-03-2015
115 Rasmus Tønnesen 2005 Køge 1007 17-03-2015
116 Nicolai Tønnesen 2003 Køge 1000 17-03-2015
117 Nicolas Haroldsen 2003 1000 17-03-2015
118 Henrik Jørgen Ammitzbøll Madsen 2005 Hinnerup 1114 20-03-2015
119 Victor Jørgen Ammitzbøll Madsen 2000 Hinnerup 1000 20-03-2015
120 Alexander le Besq 2000 Frem 1649 23-03-2015

Venteliste

# Navn Årgang Klub Rating Køn Dato

Interesserede (betaling mangler)

# Navn Årgang Klub Rating Køn Dato
1 Victor Koch-Müller 2001 Præstø 1417 29-01-2015
2 Mikkel Manosri Jacobsen 1999 BMS 2301 18-02-2015
3 Kaj Olsen 2001 1000 27-02-2015
4 Troels Bækgård Andersen 1998 Roskilde 1891 05-03-2015
5 Andrea Bækgård Andersen 2005 Roskilde 1000 05-03-2015
6 Sverre Berg Padkjær 2002 Springeren 1285 10-03-2015
7 Bror Felix Padkjær 2004 Springeren 1002 10-03-2015
8 Joshua Kehlet 2002 SK 1968 1479 17-03-2015

Lidt statistik

Topliste:

Klub #1:8 delt.Nørrebro
Klub #2:7 delt.BMS
Klub #2:7 delt.Frem
Klub #4:5 delt.Køge
Klub #4:5 delt.Kjellerup

Gennemsnitsalder ved lejrstart: 13 år

Gennemsnitsrating: 1327

Guldsponsor

Sølvsponsor